BitBay, przenieś się z nami na Malte!

Drodzy Użytkownicy,

Z przyczyn od nas niezależnych BitBay sp. z o.o. postanowił o zawieszeniu działalności giełdy BitBay w Polsce. Jednocześnie informujemy, że giełda pod marką BitBay będzie prowadzona przez nowego dostawcę w przyjaznej krytpowalutom jurysdykcji Republiki Malty.

Co migracja oznacza dla naszych Użytkowników?

W praktyce dla klientów oznacza to, że w momencie wyrażenia zgody na przeniesienia ich kont pod jurysdykcję maltańską, nie zmieni się nic, oprócz podmiotu, który będzie obsługiwał platformę. Funkcjonalności pozostają te same, oraz dzięki przeniesieniu pojawiają się nowe możliwości – takie jak wpłaty EUR i USD.

Do 31 maja (w praktyce do 30 maja 2018 r., do godziny 13:20, ze względu na Święto w dniu 31 maja) Użytkownicy będą mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności giełdy BitBay w Polsce. Po tym terminie korzystanie z rachunku PLN będzie niemożliwe – dotyczy to zarówno wpłat jak i wypłat. W dalszym ciągu aktywne będą wszystkie inne funkcje giełdy BitBay w Polsce. Po upływie okresu wypowiedzenia, czyli od dnia 18 września 2018 roku będzie możliwe jedynie dokonanie jednorazowej wypłaty całości środków zgromadzonych w kryptowalutach i walutach FIAT na koncie bez możliwości ich ponownej wpłaty. Od dnia 17 września 2018 obrót prowadzony przez giełdę BitBay w Polsce będzie zawieszony.

Jeżeli użytkownik chce dalej dokonywać wpłat i wypłat w środkach FIAT, takich jak PLN, EUR, USD musi zaakceptować przeniesienie swojego konta na Maltę. Nie wymaga to żadnych dodatkowych działań poza akceptacją regulaminu na naszej platformie. Migracja jest darmowa.

Pobierz obrazki

Co w przypadku przejścia Użytkownika na Maltę?

1) W celu przejścia na Maltę wystarczy zaakceptować odpowiednie zgody po zalogowaniu się do panelu giełdy.

2) Środki wszystkich naszych Użytkowników są bezpieczne. Po przejściu na Maltę nic się nie zmienia. To nic nie kosztuje. Login i hasło oraz 2FA pozostają bez zmian. Stany sald będą w całości przepisane. Wystawione oferty również nie zostaną anulowane, a transakcje będą się dokonywać pomiędzy Użytkownikami zarówno z Polski jak i Malty.

3) Wszystkie zweryfikowane konta po przeniesieniu nadal pozostaną zweryfikowane.

4) Po przejściu na Maltę wpłaty i wypłaty PLN są dostępne. Obsługuje je POLSKI BANK. Jest to możliwe dzięki regulacjom prawnym posiadanym przez Maltę oraz dzięki trwającym pracom nad licencją, która umożliwia nawiązanie współpracy z bankiem na podstawie prawa międzynarodowego. Przelewy będą przechodziły równie szybko jak dotychczas. Planujemy niebawem zwiększyć ilość sesji wychodzących od nas przelewów z 1 do 3 dziennie, aby jeszcze bardziej poprawić jakość korzystania z naszej platformy. Planujemy również integrację ekspresowych wpłat i wypłat.

5) Na BitBay Malta dostępne są wpłaty i wypłaty EUR i USD, a rachunki również są w polskim banku.

6) Wpłaty na Poczcie Polskiej oraz wypłaty w bankomatach dla klientów po przeniesieniu pozostają dostępne i działają jak do tej pory.

7) Wszystkie rynki do handlu pozostają dostępne, pracujemy jedynie nad dodaniem nowych.

8) Program afiliacyjny działa bez zmian. Nie zmienia się liczba Użytkowników zarejestrowanych z polecenia. Zarabia się niezależnie od tego czy Użytkownik przeszedł na Maltę czy tego nie zrobił.

Co w przypadku pozostania Użytkownika w Polsce?

1) Jeśli Użytkownik nie zdecyduje się na założenie konta na Malcie, JEGO KONTO NIE ZOSTANIE ZABLOKOWANE i nie straci dostępu do środków na nim zgromadzonych. Wpłaty na konto w Polsce można dokonać najpóźniej do 30 maja. Od 31 maja będzie możliwe jedynie dokonanie wypłaty całości środków zgromadzonych na koncie bez możliwości ich ponownej wpłaty.

2) Wszystkie rynki pozostają dostępne. Data 17.09 to data TEORETYCZNEGO wstrzymania usług dla Użytkowników, którzy nie zdecydowali się na przeniesienie. Jeśli jednak ich ilość będzie duża, to będzie rozważana zmiana tego terminu.

Zachęcamy do kontynuowania współpracy z marką BitBay. Po zalogowaniu do swojego konta na stronie bitbay.net będziesz mógł otworzyć swoje konto BitBay na Malcie. Giełda prowadzona będzie przez nowego dostawcę na Malcie przy wykorzystaniu takiego samego oprogramowania co dotychczas giełda BitBay w Polsce, w oparciu o domenę bitbay.net i znak towarowy BitBay. Nowy dostawca uzyska prawo do korzystania ze wszystkich rozwiązań wypracowanych przez BitBay sp. z o.o. Dzięki temu giełda BitBay na Malcie będzie świadczyła usługi wysokiej jakości jak dotychczas giełda BitBay w Polsce. Jednocześnie BitBay sp. z o.o. będzie nadal istnieć, przy czym podejmie się realizacji innych wyzwań niż prowadzenie giełdy kryptowalut.

Rozumiemy, że nazwa firmy maltańskiej mogła być zaskoczeniem, jednak zapewniamy, że mimo, że nie brzmi ona BitBay – to nadal BitBay. Wynika to czysto z prawnych zabiegów, wiele platform na świecie ma inną nazwę firmy w stosunku do nazwy platformy. Nie ma powodów do obaw.

Wszelkie pytania możesz kierować na adres: support@bitbay.net